| Processor Type | Amd Ryzen 9 8940HX |
| Processor Speed | 2.40 GHz |
| Processor Cache | 16 MB |
| Number of Processor Cores | 16 |
| Operating System | FreeDos |
| System Memory | 32 GB |
| Memory Type | DDR5 5200MHz |
| Number of Slots | 2 x SO-DIMM |
| Hard Drive Capacity | 1TB SSD |
| Graphics Card | NVIDIA® GeForce RTX™ 5060 |
| Graphics Card Memory | 8 GB |
| Screen Size | 16 |
| Display Feature | 16 |
| Ports | 2x USB Type-A, 2x USB-C 3.2 Gen2, 1 x HDMI, 1x SD card reader |
| Bluetooth Feature | BT5.4 |
| Keyboard | Backlit Turkish |
| Warranty | 24 Months |
| Installment | Monthly Payment | Total Payment |
|---|---|---|
| 1 Month | 114.794,00 TL | 114.794,00 TL |
| 2 Month | 59.196,84 TL | 118.393,68 TL |
| 3 Month | 40.245,18 TL | 120.735,54 TL |
| 6 Month | 21.467,24 TL | 128.803,44 TL |
| 9 Month | 15.336,31 TL | 138.026,81 TL |
| 12 Month | 12.372,67 TL | 148.472,08 TL |
Installment amounts may vary by card and campaign.
No reviews yet.





