| Processor Type | Intel Core i5 13420H |
| Processor Speed | 4.60 GHz |
| Processor Cache | 12 MB |
| Number of Processor Cores | 8 |
| Operating System | FreeDos |
| System Memory | 16 GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Number of Slots | 2x SODIMM |
| Hard Drive Capacity | 512 GB SSD |
| Graphics Card | Nvidia GeForce RTX 5060 |
| Graphics Card Memory | 8 GB |
| Screen Size | 15.6 |
| Display Feature | 15.6 |
| Optical Drive | None |
| Ports | 2x USB 3.2, 1x USB Type-C |
| Ethernet (LAN) | Yes |
| Wireless Communication | Yes |
| Bluetooth Feature | Yes |
| Fingerprint Reader | None |
| Weight | 2.10 kg |
| Warranty | 24 Months MSI Turkey Guaranteed |
| Installment | Monthly Payment | Total Payment |
|---|---|---|
| 1 Month | 81.905,00 TL | 81.905,00 TL |
| 2 Month | 42.236,68 TL | 84.473,36 TL |
| 3 Month | 28.714,75 TL | 86.144,26 TL |
| 6 Month | 15.316,78 TL | 91.900,67 TL |
| 9 Month | 10.942,39 TL | 98.481,50 TL |
| 12 Month | 8.827,85 TL | 105.934,16 TL |
Installment amounts may vary by card and campaign.
No reviews yet.





