| Processor Type | i7-14650HX |
| Processor Speed | 5.20 GHz |
| Processor Cache | 30 MB |
| Number of Processor Cores | 16 |
| Operating System | FreeDos |
| System Memory | 16 GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Number of Slots | 2 x SO-DIMM |
| Hard Drive Capacity | 1 TB SSD |
| Graphics Card | Nvidia GeForce RTX 5060 |
| Graphics Card Memory | 8 GB |
| Screen Size | 17.3 |
| Display Feature | 17.3 |
| Optical Drive | None |
| Ports | 1 x Type C, 3x USB 3.2 |
| Ethernet (LAN) | Yes |
| Wireless Communication | Yes |
| Bluetooth Feature | Yes |
| Fingerprint Reader | None |
| Weight | 2.40 kg |
| Warranty | 24 Months MSI Turkey Guaranteed |
| Installment | Monthly Payment | Total Payment |
|---|---|---|
| 1 Month | 163.946,00 TL | 163.946,00 TL |
| 2 Month | 84.543,49 TL | 169.086,98 TL |
| 3 Month | 57.477,19 TL | 172.431,56 TL |
| 6 Month | 30.658,99 TL | 183.953,95 TL |
| 9 Month | 21.902,95 TL | 197.126,53 TL |
| 12 Month | 17.670,35 TL | 212.044,21 TL |
Installment amounts may vary by card and campaign.
No reviews yet.





