| Processor Type | Intel Core i5 13420H |
| Processor Speed | 2.60 GHz |
| Processor Cache | 12 MB |
| Number of Processor Cores | 8 |
| Operating System | FreeDos |
| System Memory | 16 GB |
| Memory Type | GDDR6 |
| Number of Slots | 1x M.2 SSD slot (NVMe PCIe Gen4) |
| Hard Drive Capacity | 512 GB SSD |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 4050 |
| Graphics Card Memory | 6 GB |
| Screen Size | 16 |
| Display Feature | 16 |
| Optical Drive | None |
| Ports | 1 x HDMI |
| Ethernet (LAN) | Yes |
| Wireless Communication | Yes |
| Bluetooth Feature | Yes |
| Fingerprint Reader | None |
| Weight | 2.20 kg |
| Warranty | 24 Months Gigabyte Turkey Guaranteed |
| Installment | Monthly Payment | Total Payment |
|---|---|---|
| 1 Month | 49.152,00 TL | 49.152,00 TL |
| 2 Month | 25.346,65 TL | 50.693,30 TL |
| 3 Month | 17.232,01 TL | 51.696,02 TL |
| 6 Month | 9.191,75 TL | 55.150,50 TL |
| 9 Month | 6.566,64 TL | 59.099,72 TL |
| 12 Month | 5.297,68 TL | 63.572,13 TL |
Installment amounts may vary by card and campaign.
No reviews yet.





