| Processor Type | AMD Ryzen 5 7535U |
| Processor Speed | 4.5GHz |
| Processor Cache | 16 MB |
| Number of Processor Cores | 6 |
| Operating System | FreeDos |
| System Memory | 8 GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Number of Slots | 2 SODIMM |
| Hard Drive Capacity | 512 GB SSD |
| Graphics Card | AMD Radeon 660M Graphics Card |
| Graphics Card Memory | Shared |
| Screen Size | 15.6 |
| Display Feature | Diagonal FHD (1920 x 1080) narrow bezel anti-glare 250 nits 45% NTSC |
| Ports | 1 USB Type-C® 10 Gbps signaling rate (USB Power Delivery, DisplayPort™ 1.4, HP Sleep and Charge), 2 USB Type-A 5 Gbps signaling rate (with power delivery) |
| Bluetooth Feature | Bluetooth 5.4 |
| Webcam | 720p HD camera |
| Battery | HP Long Life 3-cell 41 Wh Lithium-ion |
| Warranty | 24 Months |
| Installment | Monthly Payment | Total Payment |
|---|---|---|
| 1 Month | 27.277,00 TL | 27.277,00 TL |
| 2 Month | 14.066,17 TL | 28.132,35 TL |
| 3 Month | 9.562,94 TL | 28.688,81 TL |
| 6 Month | 5.100,98 TL | 30.605,88 TL |
| 9 Month | 3.644,17 TL | 32.797,51 TL |
| 12 Month | 2.939,96 TL | 35.279,48 TL |
Installment amounts may vary by card and campaign.
No reviews yet.





